Na tejto stránke používame súbory cookies technológie pre správne fungovanie a zlepšenie chodu stránky, jej zabezpečenie,prispôsobenie obsahu a reklám používateľom a analýzu návštevnosti a správania používateľov.

Sprievodca nakupovaním nosičov

Prečo sa pri kúpe strešného nosiča rozhodnúť práve pre nás?

 

Nech už potrebujete prevážať čokoľvek na vašom automobile - čo sa vám nevôjde do kufra automobilu, sú tu nosiče na strechu, alebo špeciálne nosiče na prevoz batožiny, či športových alebo pracovných potrieb.

Veľmi krátko a stručne si predstavíme jednotlivé typy nosičov a iného strešného programu:

Strešný nosič - zariadenie namontované na streche automobilu na prevoz rôznych typov nákladov. Strešný nosič slúži aj ako základový segment pre niektoré typy periférnych zariadení k nosičom, ako sú nosiče bicyklov, nosiče lyží, strešné boxy a iné.

Strešný nosič tvorí: kit + stopy + priečky + zámky

 

Vo všeobecnosti môžeme rozdeliť strešné nosiče podľa:

  1. prevedenia nosných tyčí
  2. spôsobu uchytenia k automobilu
  3. výrobcu

1. Podľa prevedenia nosných tyčí na:

1.1 Kovové priečne tyče

Výhody:

Nevýhody:

1.2 Alumíniové priečne tyče

Výhody:

Nevýhody:

2. Podľa spôsobu uchytenia k automobilu:

2.1 Uchytenie do dverí automobilu

Automobil nemá žiadnu prípravu na strešný nosič, tento sa upína pod lem medzi strechou a dverami automobilu. Štandardne majú tieto nosiče nosnosť 50kg.

2.2 Uchytenie do T-Drážky

Automobil je na streche vybavený tzv. T-drážkou pre montáž nosiča. Nosič sa uchytí do týchto T-drážok. Tieto nosiče mávajú nosnosť 75kg. Montáž je jednoduchšia ako pri systéme uchytenia do dverí automobilu nakoľko nie je nutné vymeriavať presnú polohu uchytenia.

2.3 Nosič na reling

Automobil je na streche vybavený pozdĺžnymi lyžinami (klasickými alebo integrovanými). Výhodou je jednoduchá montáž, nosnosť 75kg a pri klasickom relingu aj variabilita vzdialenosti nosných tyčí.

2.4 Nosič do kotevných bodov

Automobil je vybavený "kotviacimi bodmi", do ktorých sa strešný nosič uchytí. Tieto nosiče majú nosnosť 75kg pri vybraných automobiloch môže byť nosnosť až 100kg.

3. Podľa výrobcu

V našich predajniach ponúkame značky strešných nosičov nasledujúcich výrobcov:

Každý z výrobcov preferuje svoj vlastný spôsob zostavenia nosiča,  uzamykanie, predprípravu na uchytenie ďalších strešných systémom. Pri kúpe strešného nosiča Vám radi poradíme, ktorý typ nosiča je pre Vás ten najvýhodnejší.

Montáž strešného nosiča je relatívne jednoduchá. Pribalený obrázkový návod na montáž vás názorne prevedie postupom montáže strešného nosiča, alebo jeho nadstavieb. Pokiaľ si na montáž predsa len netrúfate, naši pracovníci vám montáž odborne vykonajú v našich predajných centrách.