Vážime si vaše súkromie

Súbory cookie sa používajú na ukladanie nastavení a predvolieb, na štatistiku a analýzu používateľského správania, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a personalizáciu obsahu a reklám. Súhlas poskytujete spoločnosti AUTOCAR - Ťažné zariadenia, s.r.o.

Zásady ochrany súkromných údajov

Blog autocar

Na našom blogu nájdete články o všetkom, čo sa týka ťažných zariadení, prívesných vozíkov a prepravníkov, nosičov bicyklov, strešných nosičov a strešných boxov a nášho ďalšieho sortimentu.

Prečo montovať naše univerzálne elektroinštalácie TBM-2Q?

Prečo montovať naše univerzálne elektroinštalácie TBM-2Q?

V súčasnosti máte na výber niekoľko typov bežne dostupných elektroinštalácií. U nás vo firme ale radi napredujeme a preto elektroinštalácie TBM (towbar module) neustále vyvíjame a inovujeme. Tieto elektroinštalácie vieme namontovať na väčšinu dnešných áut.

Čím sa teda odlišujú od bežných elektrík?

1. Digitálne spracovanie signálov – Najdôležitejší rozdiel medzi bežnou a veľakrát lacnejšou elektrikou pre ťažné zariadenie je, modul nazývaný aj riadiaca jednotka ťažného zariadenia nie je analógový, ale digitálny. To znamená že vo vnútri sa nachádza malý „počítač“, ktorý analyzuje všetky vstupy a na základe toho spína v zásuvke potrebné jednotlivé funkcie. Dôležité je to hlavne pri nových autách, ktoré využívajú pre napájanie svetiel variabilnú PWM (Impulzovú šírkovú moduláciu). Príkladom môže byť Mercedes, ktorý pri znížených svetelných podmienkach upravuje jas zadných svetiel. Bežná elektrika tu už má problém fungovať správne.

2. Galvanicky oddelené vstupné signály od výstupných – Pri práci s ťažnými zariadeniami sme sa naučili, že väčšina starších prívesov môže mať a má poškodenú kabeláž, výsledkom čoho sú časté skraty. Aby sme uchránili vaše auto (čo jej aj hlavnou úlohou modulu ťažného zariadenia), obsahujú moduly súčiastku nazývanú optočlen. Pre vysvetlenie: táto súčiastka má vstup a výstup. Na vstupe je maličký zdroj svetla a na výstupe zase súčiastka citlivá na svetlo. Čiže keď je na vstupe signál, výstup sa zopne. Ale samotný obvod nie je spolu spojený a pri prípadom prepätí, skrate, alebo inej nezbednosti sa automobilu nemôže nič stať. Čiže aj keby do vlečky „udrel blesk“, do auta by sa nemalo preniesť prepätie. Neuveríte, táto malá súčiastka chráni až do veľkosti napätia +/-3750 voltov a to je už riadne napätie keď si uvedomíme, že v zásuvke je len 230 voltov.

3. Použitá kombinovaná technológia umiestnenia súčiastok SMT a THT.